Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

pchelka

offlinepchelka blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
30659 odwiedzin | wpisów: 75, komentarzy: 172, obserwuje: 34
 

Okna

autor: pchelka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zastanawiamy się nad oknami, dostalismy kilka ofert, ale pod uwagę najbardziej bierzemy

* okna na profilu Veka Softline 82 MD, 7 komorowe

* Aluplast Ideal 7000 85mm, 6 komorowe

Co o tym sadzicie? Czy ktos z Was zakladal te okna? Druga oferta jest od miejscowego producenta okien.


Komentarze (4)
autor:ekodom  dodano: 2016-04-26 | 20:24:41
Myślę, że nikt takich okien na Świecie nie posiada ponieważ Veka jak i Aluplast są producentami jedynie kształtowników ( profili ) do produkcji okien .Z tych kształtowników w firmie widmo w garażu można zrobić okno twojego koszmaru lub w firmie zaawansowanej technologicznie z doświadczeniem całkiem przyzwoity produkt .
Równie dobrze byście zapytali co sądzimy o oknach firmy Maco czy Wink Haus( dostawca okuć)
lub Glaspol czy też Oder glas (producent szyb ) w końcu to szyba stanowi 90 % okna.
Zapytaj o producenta okien, a nie jego elementu .
Pozdrawiam
autor:pchelka  dodano: 2016-04-26 | 22:55:37
Poprawiając wpis chodziło mi o okna trzyszybowe, profil Veka Softline 82 MD, 7 komorowe, Uw poniżej 0,9 W/m2K i Ug=0,5 W/m2K albo druga wersja też okna trzyszybowe, profil Aluplast 7000 002/020, typ okuć: UR 1 + MSL.OS z Ug=0,7 W/m2K i Uw poniżej 1,0 W/m2K. Cokolwiek to znaczy...
autor:wymarzonagienia  dodano: 2016-04-27 | 10:14:21
My również jesteśmy przed wyborem okien. W sumie już prawie podjęliśmy decyzję: zamawiamy okna firmy Oknoplast winergetic premium 7-komorowe. Braliśmy eż pod uwagę okna firmy Adams.
autor:iwona89pawel  dodano: 2016-05-01 | 12:53:14
Mamy Sofline 82 i wizualnie okienka super :) Jeszcze nie mieszkamy tak, że więcej nie mogę powiedzieć na ich temat :)

Terminy

autor: pchelka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Nadszedł czas ustalania terminów, podpisana umowa na SSO.

1. Ekipa ma się pojawić jak tylko będą mieli czas, najpóźniej do końca lipca.

2. Do końca września ma być postawiony domek + więźba.

3. Dalej papa albo dachówka. Na samym początku bylismy pewni, że zrobimy pełne deskowanie, papę podkładową i gont bitumiczny. Potem zaczęliśmy zastanawiać się nad drugim rozwiązaniem, czyli dachówką betonową bez pełnego deskowania. Obecnie nasz największy problem... Jesli stanie na dachówce to najprawdopodobniej mąż z wujkiem połążą ją sami.

4. Dzisiaj dogadaliśmy ekipę od tynków, mają przyjść w marcu bądź kwietniu przyszłego roku (w zależności od pogody) - wkrótce podpisujemy umowę. U nas stanęło na tynkach cementowo-wapiennych 29zł/mkw. Długo się zastanawialiśmy nad tykami gipsowymi, ale dostaliśmy namiar na ekipę z Cedrowic, pojechaliśmy, zobaczylismy efekty pracy i stwierdziliśmy że naprawdę warto, bo w zasadzie ściany prościutkie i nie trzeba będzie robić gładzi.

5. Byliśmy w kilku miejscach zrobić wyceny okien, drzwi i bramy. Ceny nieco się różnią, ale napewno coś wybierzemy... Z reguły czas oczekiwania ok. 3-4 tygodni.

6. Dostaliśmy namiar na ekipę od wylewek.

7. Po postawieniu i przykryciu domku mężuś będzie robił instalacje, mamy nadzieję, że do wejścia ekipy od tynków damy radę.

Póki co na tyle.... wkońcu coś zaczyna się dziać:)

Komentarze (2)
autor:czort  dodano: 2016-04-23 | 07:06:39
My bierzemy dachówkę betonową Brass Bałtycka z powłoką Cisar.

Naszemu wykonawcy daliśmy czas do końca roku na wybudowanie domu - ma zacząć w czerwcu. Aż tak nam się nie spieszy.
Odpowiedź do czort
autor:pchelka  dodano: 2016-04-23 | 12:41:58
Nam też się nie śpieszy, ale jak już domek będzie stał to połowa za nami. Gdybyśmy się zdecydowali na dachówkę to też będzie Brass z powłoką Cisar tylko Celtycka.

Okna + rolety

autor: pchelka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Rozmawialiśmy dzisiaj z szfem ekipy budowlanej i doradził nam założenie okien z roletami. Co prawda nie myśleliśmy o ty, bo to dodatkowy koszt, ale teraz zaczęlismy się zastanawiać.... Co o tym myślicie? Warto?


Komentarze (20)
autor:ewe.wysz  dodano: 2016-04-17 | 22:45:39
nie wyobrażam sobie inaczej
Odpowiedź do ewe.wysz
autor:pchelka  dodano: 2016-04-17 | 23:35:21
A mogłabym prosić o koszt okien z roletami? Z tego co słyszałam to ceny są powalające...
autor:szwagier  dodano: 2016-04-17 | 23:37:41
Bardzo warto-rolety docenisz szczególnie gdy chcesz się wyspać w dzień,albo po prostu potrzebujesz dyskrecji lub zasłony w bardzo słoneczny dzień jak również izolacja cieplna-ja osobiście bardzo polecam.
autor:pomidorowka2  dodano: 2016-04-18 | 06:36:29
ja nie mam, nie żałuje, ochrona przed wlamywalaczami - żadna ba nawet gorzej podwarza wejda zasuną rolete i robia w srodku co chcą. izolacja? hmm jak masz profil 82mm softline 3 szyby to ze spokojem starczy. zaciemnia? rolety wewn tez zakrywają, tworza wnętrze i tansze :)
Odpowiedź do pomidorowka2
autor:polana  dodano: 2016-04-18 | 07:07:14
A to nie do końca tak - rolety maja specjalne haczyki które blokują podważanie. Pozatym mozna zainwestować w inteligentny dom i przy każdej takiej próbie dostajemy wiadomość na telefon dodatkowo może wtedy uruchamiać sie alarm, zapalać światła itp....
Odpowiedź do polana
autor:pomidorowka2  dodano: 2016-04-18 | 07:31:44
haczyki nie haczyki, sami policjanci się wypowiadają ze rolety to nie jest zabezpieczenie, tzn jest ale 3-5 min roboty dla włamywacza. inteligenty dom..wiadomo ze można jak ktoś ma dużo za dużo kasy to może mieć tez lodowke która sama zamawia produkty do domu jak się koncza;)

moim zdaniem najlepiej jest zainwestować w dobre okna, szyby p4
autor:polana  dodano: 2016-04-18 | 07:11:48
Warto! Mieszkamw bloku z roletami i nie było nawet chiwili zawahania czy w domu bedą, jasne ze tak!
Bezpieczeństwo, żadna zasłona nie równa sie z zamknięciem rolet, (ja firanek i zasłon właściwie nieuważam wiec tym bardziej), ochrona przed skwarem (całe mieszkanie mamy od południa bez rolet byłby piekarnik) a i mysle ze jak mróz duży to na pewno zamknięcie ich spowoduje wytworzenie sie dodatkowej "izolacji" mowię ze mysle gdyż mieszkamy na zachodzie Niemiec a tu mrozu powyżej 8stopni przez 6 lat nie było...
autor:pomidorowka2  dodano: 2016-04-18 | 07:39:04
może przytocze cytat z jednego z forum budowlanego w sieci "1. Zasunięcie rolet jest sygnałem dla złodzieja - nie ma nas w domu. Bez rolet można symulowac obecność. Właśnie opracowuję inteligentny system symulacji: załączanie światła, TV, centralnego odkurzania itp.)
2. Aby roleta coś dawała to musi być z górnej półki (czytaj droga i ciężka). Większość da się łatwo wypchnąć lub wyciągnąć z prowadnic - są elastyczne.
3. Jak chodować w domu kwiaty przy zasuniętych roletach? Przecież większość dnia jesteśmy poza domem, a wieczorem juz im wszystko jedno, szczególnie w okresie zimowym.
4. Koszt dobrej rolety (z napędem) przewyższa koszt bezpiecznego okna, które i tak trzeba zamontować - policz koszty i wyjdzie, że możesz kupić nowe autko dla żony zamiast rolet. "
autor:lena-nasza  dodano: 2016-04-18 | 07:46:10
i jak sama widzisz w powyższych komentarzach - ile ludzi tyle opinii :) My nie będziemy mieli rolet zewnętrznych, za to zainwestujemy w porządne szyby i okucia. Cały dzień nas w domu nie ma a jak wracamy po pracy to już bywa ciemno, więc rolet byśmy nie podnosili, jak w bunkrze ;) Decyzja należy do Ciebie, poczytaj o wadach i zaletach. Z całą pewnością mają wiele zalet, ale antywłamaniowe nie są, chyba że zamontujesz rolety super ciężkie i mega drogie. A co do SMS-a przy włamaniu, to jest już w funkcjach podrzędnych alarmów i z samą roletą nie ma wiele wspólnego. Działa po prostu przy próbie włamania.
autor:beciacz  dodano: 2016-04-18 | 07:54:22
My rolet zewnętrznych mieć nie będziemy, bo jokoś już mi przeszło, choć na początku chciałam mieć. cena bardzo duża. Za to kupię sobie ładne rolety wewnętrzne, do sypialni gumowane zasłony, firanki bez których nie wyobrażam sobie ciepła domowego i jeszcze mi dużo zostanie ;)
Odpowiedź do beciacz
autor:pchelka  dodano: 2016-04-18 | 13:22:38
Właśnie też tak sądzę, ja również nie wyobrażam sobie domku bez firan i fajnych zasłon.
autor:timimika  dodano: 2016-04-18 | 08:39:07
My mamy rolety teraz w mieszkaniu i sprawdzają się tylko gdy chcę uspać dziecko i robię w dzień zupełną ciemność. W tym wypadku bardzo pomocne, że możesz pokój mocno zaciemnić, również podczas upałów, u nas zawsze przyjemny chłodek.
Na noc jednak rolet nie zasłaniam, ewentualnie tylko do połowy, bo inaczej budząc się nie wiem czy to środek nocy czy już południe. Lubię kiedy rano wpada światełko do pokoju, przyjemniej się wstaje.
Pod nieobecność rolet nie zasłaniam, by nie kusić złodzieja, zawsze są otwarte- po co mają wiedzieć że nas nie ma.
Do domu rolet już nie chcemy- za mało praktyczne jak dla nas więc niepotrzebny wydatek. Będą rolety wewnętrzne, może nawet jakieś ciemne, co by utrzymać ten chłod w pomieszczeniu latem.
Pozdrawiam:)
autor:pchelka  dodano: 2016-04-18 | 13:18:50
Bardzo dziękuję za dyskusję :). Dzisiaj byliśmy robić wycenę okien, rozmawiając ze sprzedawcą stwierdziliśmy, że z roletami damy spokój a zainwestujemy w lepsze szyby. Rolety faktycznie wychodzą dużo drożej, w zasadzie można by było kupić drugi raz okna. Początkowo też myśleliśmy o tzw. "ciepłym montażu" okien, ale też zrezygnowaliśmy na rzecz lepszych okien. Szczerze mówiąc to też słyszeliśmy wiele o tym, że rolety nie są żadnym zabezpieczeniem, nie wiem czemu teraz tak dużo osób je montuje, moda czy co...?
Odpowiedź do pchelka
autor:beciacz  dodano: 2016-04-18 | 13:29:22
My też ciepłego montażu nie robiliśmy ale warto zrobić ciepłą ramkę to nie są duże koszty.
Odpowiedź do beciacz
autor:pchelka  dodano: 2016-04-18 | 13:31:53
Dzięki za radę:)
autor:tokyo  dodano: 2016-04-18 | 13:52:03
Jeśli uda się Wam wyskrobać kaskę to nie ma się co zastanawiać. Rolety to świetna sprawa, a montaż na tym etapie pozwoli schować je w warstwie ocieplenia i elewacja będzie wyglądać estetycznie.
autor:polana  dodano: 2016-04-18 | 15:02:40
jesli wolisz firanki i zasłony to potrzeba rolet jest juz mniejsza.
Widziałam ze pytas o koszty - u nas rolety z systemem inteligentnego domu kosztowały więcej niż okna.
Ale za to mam mnóstwo opcji - sterowanie aplikacja, otwieranie,mzamykanie i sprawdzanie ich położenia z każdego miejsca świata - wystarczy tylko internet. Wiec i złodziei mozna zmylić. A tym bardziej ze roleta wysyła sygnał jesli coś sie s nią dzieje.
Odpowiedź do polana
autor:pchelka  dodano: 2016-04-18 | 17:15:55
Fajnie, zazdroszczę, ale niestety my nie mamy na to kaski :)
autor:wymarzonagienia  dodano: 2016-04-19 | 09:40:51
My też mamy podobny problem. Od samego początku była mowa o tym,że instalujemy rolety zewnętrzne. W naszym przypadku do dodatkowo 6 tys. zł. plus koszt okien. Okna mąż chce o bardzo dobrych współczynnikach, więc zaczął się ostatnio zastanawiać nad roletami (ku mojej rozpaczy)czy w ogóle są nam potrzebne. Ja jednak bardzo bym je chciała.
Odpowiedź do wymarzonagienia
autor:pchelka  dodano: 2016-04-19 | 21:04:51
My w sumie od początku nie myśleliśmy o roletach, ale każdy nam doradzał żeby zamontować. Dla nas jednak to zbyt duży koszt i jak wcześniej pisałam stwierdziliśmy, że wolimy zainwestować w lepsze szyby albo lepsze ocieplenie budynku...

Coś zaczyna się dziać :)

autor: pchelka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

U nas po przerwie wkońcu coś zaczyna się dziać. Dzisiaj mąż był w starostwie po odbiór dziennika budowy z wszystkimi piecżątkami i spotkał sie z naszym kierbudem.

Płytę fundamentową mieliśmy robić dopiero w lipcu albo sierpniu, ale trochę przyśpieszamy, z czego bardzo się cieszymy. Zgadywaliśmy się już z ekipą, że jak tylko będzie można zagęszczać piasek (drenaż daje rezultaty) i chłopaki znajdą chwilę wolnego to pojawią się u nas.

Plan na ten rok to SSO, a może nawet SSZ, zobaczymy jak się uda. To i tak bardzo optymistyczna wersja, bo na początku myśleliśmy że uda się tylko zrobić płytę. Chcielibyśmy się wyrobić w tym roku, żeby mąż zimą mógł robić elektrykę i hydraulikę...

Ponadto dalsze zakupy trwają.

Zakupiliśmy już płytki na cały parter oraz schody. Będą wszędzie takie sameNowa Gala Concept CN02, tylko na parterze format 60x60, a na schodach 60x120. Oto zdjęcie z zakupionym towarem.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wcześniej szukałam też ciekawej inspiracji na wykończenie płytek w dolnej łazience i po odwiedzeniu salonu łazienek znalazłam to czego szukałam. Oto zdjęcie czerwonych maków... (format 30x60).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jeszcze zastanawiam się czy nie dodać czarnej listwy od spodu i od góry. Podłoga będzie czarno-biała, białe płytki na wysokośc 1,20 m, czarna listwa, inserto z makami i czarna listwa, a potem farba. Mam nadzieję, że będzie fajnie. Także etap aranżacji łazienki w zasadzie zakończony, teraz tylko szukam w sklepach i czekam na okazję promocyjną, żeby kupić trochę taniej... opłaca się.


 
Pow. użytkowa: 86 m²
Pow. użytkowa: 95.4 m²
Pow. użytkowa: 96.3 m²
Pow. użytkowa: 118.7 m²